Офіційний Интернет-магазин Австрійської компанії STYX Naturcosmetic.
Діють Акції, Знижки за дисконтною карткою та Бесплатна доставка від 3т грн!
КОШИК
 
 
 
 


ПРАВИЛА ВИКОРИСТАННЯ ЕФІРНИХ ОЛІЙ



1. Насамперед слід оцінити динаміку аромату: бурхливий, жаркий (стимулятор) , довірчий, теплий (адаптоген) або спокійний, охолоджуючий (заспокійливий) Холерикам і людям, схильним до підйомів артеріального тиску, слід виходити з мінімальних дозувань жарких ароматів (імбир, кориця, мускатний горіх, чабрець, гвоздика), а меланхолікам та гіпотонікам - з релаксуючих ароматів (сандал, лаванда, жасмін). Адаптогени (неролі, левзея, петіт грейн, мандарин) можна застосовувати без обмежень.

2. Слід ознайомитися з інформацією про дану ефірну олію (в описі).

3. Завжди слід починати своє знайомство з новою ефірною олією з однієї краплі.

4. Для людей з обтяженим алергічним минулим потрібна триденна перевірка аромату на індивідуальну переносимість. У перший день слід нанести одну краплю на хустку або аромамедальйон і 4-5 разів протягом дня підносити до носа, виконуючи 7-10 вдихів. На другий день проводиться проба на шкірну переносимість ароматичних вуглеводнів: змішати ефірну олію з рослинною у пропорції 1:5 і нанести на браслетну область зап'ястя. На третій день бажано прийняти ванну з 1-2 краплями ефірної олії. Тривалість процедури – 5 хвилин. Якщо протягом трьох днів не спостерігалося різі в очах і сльозотечі, першіння в горлі, почервоніння шкіри на місці нанесення ефірної олії, почуття нудоти, значить аромат який Ви перевіряли, не буде алергенно-небезпечним для Вас.


ДОЗУВАННЯ


1. Всі дозування ефірних олій краплинні – не пляшкові, тим більше, не бочкові! 2. Починати користуватися ефірними оліями слід з найменших доз, можливо, вони будуть для Вас достатніми. На світі немає середньоарифметичної людини, тому бажано, з поваги до своєї індивідуальності, поступово зменшувати дозування навіть щодо рекомендованих. Тим більше, що резистентність (сприйнятливість) до ефірних олій підвищується з часом. Так, починаючи з однієї краплі, ми поступово звикаємо до п'яти, а потім чудово почуваємося від трьох.

3. Зазвичай жінкам потрібні вищі дозування, ніж чоловікам.

4 Діти люблять ефірні олії за аромат і швидку допомогу у скрутну хвилину. Ефективність ароматерапії у педіатрії дуже висока. Однак важливо пам'ятати, що дитячі дозування нижчі за дорослі: так, для дітей до 12-річного віку краплі ефірної олії з анотації (спочатку розведені на 50% базисної основи), множимо на коефіцієнт 0,12 і на вік (повних років) дитини. (Так, для 3 років: п'ять крапель множимо на 0,36 = 1,8. Округлюючи, отримуємо: 2 краплі 50% ефірної олії).

5. Дозування ефірних олій для літніх людей та вагітних жінок завжди наполовину менше середніх доз.

6. В аромакурительницях концентрація ефірних олій у середньому 3 краплі на 15 - 25 м2.

 
ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ


1. Ефірні олії – концентровані речовини, що складаються зі спиртів, фенолів, кетонів, альдегідів, терпенів, ефірів, тому їх використання, за рідкісним винятком, вимагає розведення.

Речовини та склади, позначені знаком небезпеки «подразнюючі», не є їдкими. Але вони можуть викликати запалення при контакті зі шкірою або слизовими оболонками.
Використовуйте ефірні олії лише у розбавленому вигляді!

Для комфортного використання ефірних олій чудово змішувати їх з оліями холодного віджиму (мигдальна, виноградних кісточок, жожоба, оливкова та ін.) або з медом, йогуртом, олією, спиртом, косметичним препаратом, воском...

2. Ніс і шкіра люблять аромати, а ось очі, навпаки, не виносять прямого контакту з ефірними оліями.

3. Ефірні олії найчастіше трактуються як десертна добавка або спеції, а не як сніданок, обід та вечеря.

4. Якщо Ви користуєтеся ароматами в косметичних цілях, не додавайте ефірну олію відразу у всю банку з кремом або флакон з шампунем. Краще збагачуйте косметику ароматами, відклавши невелику кількість базової основи в окрему ємність. Так Ви завжди можете бути впевнені, що склад приготовленої суміші не змінився у процесі взаємодії компонентів ефірної олії та косметичного препарату. До того ж завжди корисно переконатися, чи підходить саме Вашій шкірі (волоссям) цей аромат у вибраній концентрації.

5. Перші два рази бажано не приймати ванну довше за п'ять хвилин. Ви чудово почуваєтеся після ванни? Можете поступово збільшувати час.

6. При використанні ефірних олій в аромакурительці перші два сеанси не повинні бути довше 20 хвилин.

7. При вагітності та епілепсії застосування ефірних олій можливе тільки під наглядом фахівців у цій галузі медицини.

8. Не варто захоплюватися стимулюючими ароматами перед сном, якщо тільки Ви не збираєтеся всю ніч здійснювати подвиги.

9. Завжди, приймаючи аромати у вигляді ванн, масажу або всередину, слід пити багато рідини (не менше 2 літрів на день).

10. Олії, що мають виражені перцеві, пряні тони, можуть дратувати шкіру (Д. Вабнер).

11. Гіперемія (почервоніння) шкіри у відповідь на нанесення ефірної олії частіше виникає у людей з дуже світлою шкірою, у цьому сенсі смуглошкірим пощастило більше.

12. Деякі ефірні олії мають фототоксичністю, так як вони стимулюють гіпертрофоване утворення меланіну, що шкодить якості самого пігменту. Виявляється це через 48 годин після прийому сонячних ванн. На місці нанесення аромату з'являється велика, нерівно окреслена пляма кольору дуже темної засмаги (не слід плями від фотосенсабілізації шкіри плутати з пігментними!).


ЩО РОБИТИ ЯКЩО ВИНИКЛИ АРОМАТИЧНІ НЕПРИЄМНОСТІ?


1. Якщо ефірна олія випадково потрапила в око, то слід її промити спочатку очними краплями («Софрадекс», «Альбуцид») або очищеною олією (макадамія, оливкова, кукурудзяна), а потім теплою кип'яченою водою, після чого покласти на потерпіле око очну мазь «Гідрокортизон».

2. Якщо Ви нанесли на шкіру ефірну олію, що спровокувала подразнення, слід нанести на цю область олію макадамії, змішану з ісопом, трояндою або рожевим деревом у пропорції 1:3.

Речовини та склади, що позначаються знаком небезпеки «небезпечно для навколишнього середовища», можуть викликати негативний вплив на одну із складових навколишнього середовища – воду, ґрунт, повітря, рослини, мікроорганізми, і привести до екологічних порушень.
У разі, якщо ви розбили пляшечку з ефірною олією в приміщенні, ретельно приберіть ефірну олію з підлоги і обов'язково добре провітріть приміщення. 
До речі, нагадуємо, сеанс ароматерапії триває лише 30 хвилин. 

 

3. Якщо прийом ефірних олій всередину супроводжується печією, відрижкою, тривалим відчуттям ароматичного присмаку, слід зменшити дозування в три рази, приймати аромат строго на ситий шлунок і запивати його кефіром, йогуртом або соком з м'якоттю.

4. У разі, якщо на шкірі проявилася сонячна реакція на аромат, слід протягом 3 тижнів щовечора прикладати до цієї ділянки у вигляді компресу наступну суміш: 1 столова ложка кефіру + 2 краплі ефірної олії троянди. Пляма поступово світлішатиме і через 2-3 тижні зникне.

Тривалість і гранична допустимість

 

1. Не існує клітинного, тканинного, органного та системного звикання до ароматів, оскільки не існує і фармакологічної залежності від ароматичних вуглеводнів. При одночасному спустошенні пляшечки з улюбленою олією та гаманця з «тлінним металом» синдрому відміни препарату не настає. Хоча з'являється легкий сум – супутниця розлучення з тим, що ти любиш, – це природно.

 

2. За всіма канонами природи бажано застосовувати ту саму ефірну олію  не більше 21 дня і потім продовжувати її застосування після перерви (7-14 днів), але не більше трьох разів на рік. За цей час організм засвоює ароматичну інформацію, використовуючи натреновані механізми саморегуляції. Як правило, після перерви дозування слід зменшити на 25%, оскільки резистентність до ароматів зростає.

 

3. Щоб уникнути ароматичного «бардаку», не слід приймати внутрішньо більше 7 крапель будь-яких ефірних олій на добу.

 

4. Наука про змішування ароматів вимагає глибокого занурення, тому слід запам'ятати правило змішування: оптимальні побутові композиції складаються мінімально із двох, а максимально – із семи ефірних олій.

 

5. Щодо ароматичних стимуляторів правила більш категоричні: їх застосування суворо симптоматичне. Якщо потрібно зібратися перед іспитом (переговорами, вчиненням важливого кроку), варто прийняти ванну з лимонником. Інша справа – перевтома. Хлист – не найкращий метод боротьби зі втомою, подушка та ковдра (а також ладан, лаванда, сандал, ромашка, валеріана) набагато дієвіші.



АРОМАТИЧНА ОБЕРЕЖНІСТЬ


Крім чистої води та повітря, не існує на світі речовин і предметів, які підходять абсолютно всім. Так, для однієї господині тертка – зброя для приготування найсмачніших салатів, а для іншої – причина садна на руках.
Ефірні олії - не виняток.
Отже, ось двадцять дві причини, з яких необхідно дотримуватися обережності при використанні ароматів.

Люди, які страждають на епілепсію та шубоподібною формою шизофренії: наявність органічних уражень мозку, так званих «білих плям» вищої нервової діяльності може проявитися неадекватною реакцією на ароматичні імпульси. Тому питання застосування ароматів належить до компетенції лікуючого психіатра. Список ефірних олій, абсолютно нешкідливих для цієї групи людей, дуже маленький: лаванда, апельсин та лимон.

Вагітні жінки: питання про застосування ефірних олій у даному випадку – дуже делікатна тема. Найпростіше зачинити двері, що ведуть до ароматичних радощів, перед носом жінок, що очікують появи на світ немовлят. Але якщо підходити менш формально, то можна сказати, що обережне застосування деяких ефірних олій не тільки припустимо, а й бажано в період вагітності: апельсин, бергамот, герань (обережно), жасмин (обережно), каяпут, лаванда (обережно), ладан ( обережно), левзея, лімет, лимон, м'ята (обережно), найолі, неролі, петіт грейн, троянда, рожеве дерево, ромашка (обережно), сосна (обережно), чайне дерево, евкаліпт.

Фототоксичні ефірні олії: апельсин, грейпфрут, левзея, лімет, лимон, мандарин, петіт грейн, розмарин, чабрець. Не наносити на шкіру безпосередньо перед прийомом сонячних ванн. Однак внутрішнє застосування всіх цих олій сприяє більш ефектній і швидкій засмазі, перешкоджає обгоранню та утворенню плям.

Ефірні олії, що подразнюють слизові оболонки шлунково-кишкового тракту: аніс, бей, вербена, герань, душиця, жасмин, імбир, кедр, сосна, пачулі, пальмароза, ялиця, рожеве дерево, цитронела, чабрець. Ніколи не приймати на пустий шлунок! Не приймати внутрішньо більше 3 крапель ефірної олії на день! Змішувати ефірні олії з медом, варенням, олією, вином і запивати 200 г підкисленої води, чаю, соку, кефіру, йогурту. При гастритах та виразковій хворобі краще відмовитися від внутрішнього застосування цих ароматів.

 

Ефірні олії, що не рекомендуються при хворобах нирок: ялина, жасмин, ялівець, ялиця, сандал.

Ефірні олії, що вимагають обережності при підвищеному згортанню крові: аніс, базилік, ісоп, кипарис. У будь-якому випадку безперервне застосування цих ароматів не повинно перевищувати 21 дні, після цього мінімальна перерва становить 14 днів.
 
Ефірні олії, що вимагають обережності при частих судомах: ісоп, розмарин.

Ефірні олії, що вимагають обережності при гіпертонії високих ступенів: бей, гвоздика, душиця, імбир, кориця, ялівець, мускатний горіх, розмарин, цитронелла, шизандра, чабрець, шавлія. Застосування цих ароматів можливе при корекції дозування: 12 – 13 к середньої дози. Часто судинна реакція на аромат носить тимчасовий адаптаційний характер і через 5-10 днів зникає.
 

Ефірні олії, що застосовуються з обережністю при гіпотонії: валеріана, жасмін. Застосування цих ароматів потребує корекції дозувань: 12 – 13 від середніх. Часто судинна реакція на аромат має тимчасовий, адаптаційний характер і через 5-10 днів зникає.

 

Ефірні олії, що застосовуються з обережністю при безсонні: мускатний горіх, шавлія, шизандра, цитронелла, чабрець. Не слід застосовувати ці аромати після 6 годин вечора, якщо Ви збираєтеся лягти спати через 5-6 годин, а не пізніше.

 

Ефірні олії, тривалі інгаляції яких призводять до перезбудження: гвоздика, мускатний горіх, кориця, шизандра, шавлія, чабрець. Не воскурювати безперервно більше 4 годин!

Ефірні олії, застосування яких небажано при нервовому виснаженні: гвоздика, кедр, кориця, мускатний горіх, шизандра, цитронела, шавлія.


Аромати релаксації, застосування яких небажане перед здійсненням дій , що вимагають активної мобілізації розумової та фізичної діяльності: валеріана. Використання властивостей цієї олії можливе за 4-5 годин до події, що вимагає зібраності, рішучості та концентрації уваги.

Ефірні олії, здатні викликати подразнення шкіри: бей, гвоздика, імбир, мускатний горіх, розмарин, кориця, ялиця, цитронелла, чабрець, шизандра, евкаліпт. При гіперчутливому типі шкіри слід розводити ці аромати у наступній пропорції: 1 крапля на 15 г основи.

Ефірні олії, що викликають короткочасне, але інтенсивне печіння шкіри: апельсин, вербена, гвоздика, душиця, кориця, мандарин, ялівець, мускатний горіх, розмарин, цитронелла, чабрець.

Ефірні олії, не сумісні з алкоголем: кедр, чабрець.

Ефірні олії, що не рекомендуються при недокрів'ї та застосуванні залізо- та йодовмісних ліків: лаванда.

Ефірні олії, які не поєднуються з гомеопатичними препаратами: м'ята, ромашка. Домінуючий характер цих ароматів «скасовує» дію гомеопатичних засобів.

Аромати, які можуть спровокувати короткочасний ларингіт (захриплість голосу): меліса, шизандра. Тривалість неприємних симптомів – близько 2 годин.

Ефірні олії, енергетично несумісні з кармічними захворюваннями (новоутворення, псоріаз): ладан, кипарис.

Ефірні олії , які небажано використовувати безперервно більше двох-трьох тижнів: аніс, базилік, ісоп, герань, кориця, кипарис, меліса, ялівець, мускатний горіх, сосна, цитронелла, чабрець, шавлія.

Ефірні олії, що послаблюють статевий потяг чоловіків: м'ята.

Природно, мінімальна концентрація різноманітних компонентів в одній краплі ефірної олії є гарантією відсутності побічних дій; однак, завжди, вибираючи Свою ефірну олію, необхідно враховувати і Свої проблеми.

Ароматерапія– естетична методика. Почуття міри – ознака високого смаку.

Інформацію взято з книги Світлани Миргородської "Аромалогія. Quantum Satis".




Вам може бути цікаво

ефірні олії застосування при різних захворюваннях

ефірні олії для обличчя
(огляд олій для вирішення косметичних проблем )




Ефірні оліїДогляд за обличчямДогляд за волоссямДогляд за тіломРізне
- для обличчя
- для росту волосся
- від застуди
- від целюліту
- від прищів
- афродизіаки
- для дітей
- для душі
- для лазні
- від захворювань
- від комарів
- для створення парфумів

Правила використання
Ефірні композиції
Аромамедальйони
Концентрати
Мило
Косметична вода
Маски для обличчя
Тональный крем
Сироватка краси
Крем для оновлення шкіри
Комбінована шкіра
Крем для сухої шкіри
Крем для шкіри навколо очей
Аплікатор від прищів
Крем жожоба

Олія Жожоба
Олія Мигдальна
Олія виноградних кісточок

Реставрація
Вибрати шампунь
Выбрати бальзам
Выбрати олію
Рецепти масок
Реставрація волосся
Шампунь від сивини
Шампунь від випадіння волосся
Шампунь від лупи
Шампунь для росту волосся
Шампунь для жирного волосся
Шампунь для сухого волосся
Маска для волосся з Алое

Ефірна олія Бей
Лікування лупи
Люкс догляд
Набір - купити дешевше
Антицелюлітна косметика
Гель для обгортань
Крем від целюліту
Гель Холод-Жар
Целюліт - стаття

Масажна олія
Поживний крем для тіла
Сонцезахисна косметика
Засіб від комарів
Гель для вен
Крем від м'язових болів

Крем для тіла з маслом ши
Крем для рук з маслом ши

Олія для засмаги
Акції
Контакти
Доставка
Відгуки

Інструкція

Must have

Догляд за шкірою влітку
Догляд за шкірою восени
Догляд за шкірою взимку

Оплата замовлення
Сертифікат якості
Повернення та обмін
Залишити відгук
© Офіційний магазин STYX - завжди вигідна покупка. Працюємо для вас з 1994 р. 
 
українська

русский

-->